Obszar działania:

Aktywność ludzi

Autor:

Michał Janiak

Zdjęcia:

Wojtek Szewczyk, Przemek Ziemacki

Droszkowski Jarmark już za nami. Pomimo braku śnieżnej otoczki z pewnością był to dzień świąteczny i nastrojowy. Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem, w trakcie którego można było zakupić wiele przedmiotów dekoracyjnych w typowych bożonarodzeniowych motywach, jak również przepysznych produktów spożywczych, czy też wyrobów kosmetycznych, które z pewnością sprawdzą się, jako prezenty świąteczne.

Najważniejszym punktem programu było oczywiście spotkanie z rękodzielnikami i możliwość nabycia świątecznych wyrobów. Nie mniej jednak wszystkie osoby odwiedzające Jarmark oprócz zakupów mogły uczestniczyć w specjalnie zorganizowanym na ten cel poczęstunku. Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Droszkowa w Górach Złotych oraz mieszkańcy Droszkowa przygotowali prawdziwe pyszności wśród, których znalazły się m.in. domowe chleby, tatar ze śledzia, wędzony karp, ciasta, ciasteczka oraz grzane wino.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy tak licznie nas odwiedzili i wsparli naszą inicjatywę. Wasza hojność pozwoli nam wyremontować kolejne droszkowskie zabytki sakralne. My mamy nadzieję z kolei, że udało się nam wprowadzić Was w cudowny, świąteczny nastrój Bożego Narodzenia.

Dodaj komentarz