Obszar działania:

Aktywność ludzi

Autor:

Michał Janiak

Zdjęcia:

Joanna Brycka

I Droszkowski Jarmark Świąteczny już za nami. Serdecznie dziękujemy wszystkim kupującym i odwiedzającym za hojność i życzliwe słowa. Przede wszystkim cieszy nas tak liczna obecność mieszkańców Droszkowa i sąsiednich wsi, a także wielu osób z Kłodzka. Wśród naszych Gości znaleźli się m. in. Wójt Stanisław Longawa, wicewójt Urszula Panterałka, czy ksiądz proboszcz Roman Rak.

Jak przystało na prawdziwy Jarmark nie zabrakło kolorowych stoisk oferujących wiele ciekawych produktów. Przede wszystkim można było zaopatrzyć się w ręcznie wykonane ozdoby świąteczne ze świerku, mchu i szyszek. W ofercie znalazły się między innymi: stroiki, wianki, pierniki, ciasteczka maślane, chleby świąteczne, ale także świeczki ozdobne z wosku palmowego i pszczelego, naturalne mydła oraz zapachy do szafy. Nie zabrakło kartek pocztowych wykonanych haftem i metodą scrapbookingu, a także ozdób wykonanych decoupage’m. W ofercie znalazły się również bombki ażurowe oraz zdobione koronką, zawieszki z masy solnej i aniołki. Wszystkie produkty wykonane były ręcznie i można było je kupić po bardzo atrakcyjnej cenie. Zainteresowanie było tak duże, że po godzinie niektóre z nich były już niedostępne.

Wydarzeniu towarzyszyło dużo muzyki i dobrego humoru. Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Droszkowa w Górach Złotych oraz mieszkańcy Droszkowa przygotowali prawdziwe pyszności, dzięki czemu na wszystkich naszych Gości czekał poczęstunek w postaci ciast, ciasteczek, zimnych przekąsek oraz grzanego wina.

Dziękujemy członkom i sympatykom Towarzystwa, którzy poświęcili swój czas i zdolności do wykonywania rękodzieł oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powodzenia naszego wydarzenia.

Dodaj komentarz